logo-kopretinka.jpg

trx-robert-150x150oc150.jpg

make-your-150x150oc150.jpg

 

Centrum zdraví Kopretinka nabízí cvičení TRX v centru Olomouce

 

Pokud jste si oblíbili moderní cvičení TRX, máte v Olomouci možnost zacvičit si v centru města. Přímo naproti OC Šantovka v budově T.J. Sokol Olomouc (vedle atletického stadionu) nabízí toto cvičení Centrum zdraví Kopretinka.

Pod vedením profesionálních trenérů si zde může zacvičit každý. Od nováčků až po profesionální sportovce. Závěsný systém TRX totiž využívá jako zátěž vlastní tělo. Odpadá tak zvedání činek a jiné zátěže. O tom, proč je cvičení TRX tak populární, jsme se bavili s jedním z trenérů Robertem Macharáčkem.

Opravdu může cvičit na TRX každý nebo je to jenom reklamní slogan?

Je to skutečně tak. TRX cvičení je vhodné pro každého - důchodce, ženy, muže i profesionální sportovce. Záleží na každém, jak velkou zátěž si zvolí. Tedy, jaký sklon těla vůči závěsu mu bude vyhovovat. Jednou z největších výhod cvičení na TRX je, že procvičuje svalové partie celého těla. Zlepšuje tak pohyb, pružnost, stabilitu, koordinaci i sílu jednotlivých svalů.

Jak u vás vypadá cvičení TRX?

Cvičíme 60 minut ve skupinách, kde maximální počet je dvanáct lidí. Samozřejmostí je, že hodina probíhá pod vedením trenérů, protože i na TRX je důležité cvičit správně. Tréninky probíhají v uzavřené místnosti, je tedy zajištěno soukromí. V létě, během letních prázdnin, kdy je sokolovna zavřená, využíváme také možnosti cvičit venku. Navíc připravujeme pro naše klienty další novinky. Půjde o tréninky se speciálními pomůckami, které cvičení ještě zintenzivní.

Říká se, že cviků, které je možné na TRX provádět, je obrovské množství.

Cviků je prakticky nekonečně mnoho. Systém TRX je složený ze dvou nastavitelných pevných popruhů s madly pro ruce či nohy a jejich využití je opravdu nekonečné. Základem jsou cviky, které se zaměřují na střed těla. TRX umožňuje procvičit a tím i zpevnit hluboké a stabilizační svaly. To jsou ty svaly, které zapojujeme při každém pohybu a které fixují především páteř.

Právě bolesti zad jsou stále častějším problémem lidí. Může jim TRX pomoci?

Určitě. Především jako prevence. Pokud totiž máte zpevněné hluboké svalstvo, které vám drží páteř ve správné poloze, máte fixovaná i bedra. Právě v oblasti bederní páteře a plotýnek vzniká nejvíce problémů. Správně trénované svaly ale zabrání posunutí páteře do nesprávných poloh a ochrání vás před bolestí.

Jak často u vás cvičení TRX probíhá?

Kromě soboty cvičíme denně, především odpoledne a v podvečer. Díky tomu, že u nás fungují čtyři trenéři, můžeme se přizpůsobit zájemcům a připravit trénink i dopoledne. To, že cvičíme v malých skupinách, zajišťuje individuální přístup trenérů ke klientům. Je velmi důležité, aby se cviky prováděly správně, jinak může dojít k úrazu.

Mají ženy a dívky možnost zacvičit si s trenérkou?

Ano mají. V našem týmu máme jak trenéry, tak trenérky. Myslím si, že za rozumnou cenu 85,00 Kč nabízíme příjemné vyžití a kvalitní trénink. Samozřejmostí je veškeré zázemí. Kromě cvičení TRX nabízí naše Centrum zdraví Kopretinka rekondiční, regenerační nebo sportovní masáže a také řešení akutních problémů pohybového aparátu či kyneziotaping.

V rozpise cvičení máte uvedeno TRX senior. Co si pod tím má klient představit?

Tyto hodiny jsou určeny pro začátečníky různé věkové kategorie. Výraz senior tedy berte v uvozovkách. Je to cvičení určené převážně pro ty, které TRX láká, nemají s ním žádné zkušenosti a mají obavu, zda zvládnou tempo pokročilých cvičících.